Wskazówki co do pielęgnacji cery trądzikowej

Unikaj pasty do zębów, na trądzik. Jeśli jest ona używana bez kontroli, to może powodować podrażnienie lub oparzenia chemiczne na twarzy.
Pasta do zębów, cytryna, soda oczyszczona i sól są traktowane jako wspólna broń ale zamiast tego może uszkodzić skórę. Unikaj stosowania jakichkolwiek z tych składników w nadmiarze.


Warto przemyć twarz dwa razy dziennie przy użyciu środka neutralizującego pH. Pierwszym krokiem do uzyskania jasnej skóry jest ustanowienie czyszczenia jej w celu przywrócenia naturalnego płaszcza skóry, a tym samym zapobiec wzrostowi trądziku. Twarz należy myć za pomocą środka do czyszczenia pH o wyrównanej wartości pH 5, 5 rano i przed snem.
Jeśli masz trądzik na innych częściach ciała, takich jak ramiona, plecy i klatki piersiowej, przemywaj te obszary dwa razy dziennie płynem antybakteryjnym.
Jeśli nosisz makijaż, nigdy nie zasypiaj bez zmycia tego wszystkiego. Spanie z makijażem to zdecydowany sposób na zwiększenie liczby bakterii a wtedy się trądziku jest jeszcze trudniejsze.

Share This Post

Post Comment