Antybiotyk na trądzik

0
505

Wypróbuj alternatywne zabiegi. Możesz również spróbować mniej popularnych metod terapii domowej. Jeśli masz kłopoty ze znalezieniem tych produktów w pobliskiej aptece, spróbuj poszukać w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością.
Żółta przyprawa, znana przede wszystkim z jej używania w curdach, od stuleci była używana w medycynie ludowej. Ostatnio współczesna nauka ujawniła swój potencjał jako środek przeciwbakteryjny i przeciwzapalny, co wskazuje na prawdopodobieństwo leczenia trądziku. Spróbuj wykorzystać kurkumę w domu.
Olejek z drzewa herbacianego jest znany z właściwości antybakteryjnych i jest obecnie badany jako możliwe leczenie różnych problemów skórnych, w tym trądziku. Może być stosowany jako zabieg punktowy lub dodany do maseczki. Dostępne są również mydła z olejkiem z drzewa herbacianego i szampony.
Miejscowy okład z zielonej herbaty wykazuje również potencjał w leczeniu trądziku. Możesz kupić komercyjnie dostępne kosmetyki z zieloną herbatą, lub możesz samodzielnie przeprowadzać zabiegi w domu.
Uważaj na izotretynoinę jako środek ostateczny. Popularnie znany pod nazwą, izotretynoina jest silnym lekiem, który często leczy trądzik. Ze względu na wspólne, a czasami poważne skutki uboczne, dermatolodzy zazwyczaj czekają na przepisanie tego leku, dopóki wszystkie inne rozsądne metody nie poskutkują. Częste działania niepożądane obejmują suchą skórę, bóle stawów i częste krwawienie z nosa. Rzadkie, ale poważne efekty uboczne obejmują problemy widzenia i problemy z trawieniem, które mogą prowadzić do zapalnych chorób jelit.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here