Wskazówki co do pielęgnacji cery trądzikowej

0
316

Unikaj pasty do zębów, na trądzik. Jeśli jest ona używana bez kontroli, to może powodować podrażnienie lub oparzenia chemiczne na twarzy.
Pasta do zębów, cytryna, soda oczyszczona i sól są traktowane jako wspólna broń ale zamiast tego może uszkodzić skórę. Unikaj stosowania jakichkolwiek z tych składników w nadmiarze.

Warto przemyć twarz dwa razy dziennie przy użyciu środka neutralizującego pH. Pierwszym krokiem do uzyskania jasnej skóry jest ustanowienie czyszczenia jej w celu przywrócenia naturalnego płaszcza skóry, a tym samym zapobiec wzrostowi trądziku. Twarz należy myć za pomocą środka do czyszczenia pH o wyrównanej wartości pH 5, 5 rano i przed snem.
Jeśli masz trądzik na innych częściach ciała, takich jak ramiona, plecy i klatki piersiowej, przemywaj te obszary dwa razy dziennie płynem antybakteryjnym.
Jeśli nosisz makijaż, nigdy nie zasypiaj bez zmycia tego wszystkiego. Spanie z makijażem to zdecydowany sposób na zwiększenie liczby bakterii a wtedy się trądziku jest jeszcze trudniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here