Higiena jest ważna przy pielęgnacji skóry

0
317

Wyciskanie lub dotykanie trądziku może również pozostawić blizny, które mogą pozostać już zawsze.
W poważnych przypadkach można nawet skończyć z infekcją. Po prostu ważne jest aby nie dotykać twarzy.
Często pierzmy poszewkę na poduszkę. Zanieczyszczenia z twarzy opadają na poduszkę, tworząc miejsce rozwoju bakterii. Warto rozważyć czyszczenie lub zmianę poszewki na poduszkę co kilka dni, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia trądziku.
Unikaj słońca i unikaj opalania. Ekspozycja na działanie promieni ultrafioletowych (np. Od słońca i solarium) może powodować poważne uszkodzenie skóry. Mogłoby to powodować zaostrzenie trądziku.
Jeśli używasz pewnych leków, w tym niektórych antybiotyków, leków przeciwhistaminowych i leków przeciwtrądzikowych, takich jak izotretynoina lub miejscowe retinoidy, narażenie na działanie słońca może również sprawić, że skóra będzie czerwona, sucha i podrażniona.
Niektóre filtry przeciwsłoneczne mogą powodować powstanie trądziku. Wybierz bez azbestowy filtr przeciwsłoneczny lub zastosuj fizyczny filtr przeciwsłoneczny, taki jak tlenek cynku lub dwutlenek tytanu.
Usuń stres z Twojego życia. Stres nie powoduje trądziku, ale może sprawić, że trądzik pogorszy się.
Spróbuj medytacji lub jogi. Wizualizacja lub otaczanie się uspokajającą obecnością często minimalizuje skutki stresu i zapewnia relaksującą postawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here