Postacie trądziku

0
326

Dermatolodzy klasyfikują trądzik jako łagodny, umiarkowany i ciężki. Można łagodzić trądzik pierwszej klasy w domu z miejscowymi środkami zaradczymi i zmianą stylu życia. Jeśli trądzik jest umiarkowany lub ciężki, powinieneś udać się do lekarza.
Łagodny trądzik twarzy ma zwykle mniej niż 20 niezbyt nagłych zaskórników lub 15-20 łagodnie zapalonych i podrażnionych krostek.
Umiarkowany trądzik twarzy ma między 20-100 brodawek, lub 15-50 pryszczy.
Ciężki trądzik twarzy ma ponad 100 białych zaskórników, lub więcej niż pięć tor bielów (najbardziej pogrążonych w głębokim zapaleniu).
Odczekaj od dwóch do czterech tygodni. Jeśli twój trądzik trwa od dwóch do czterech tygodni bez objawów poprawy po zastosowaniu metod opisanych w tym artykule, umów się na wizytę u lekarza. Lekarz może zalecić dalsze leczenie lub skierować pacjenta do dermatologa, jeśli to konieczne.
W przypadku wielu osób musisz zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu, aby skontaktować się ze specjalistą, takim jak dermatolog. Skontaktuj się z usługodawcą ubezpieczeniowym, aby ustalić, czy dotyczy to ciebie. Jeśli wystąpią skutki uboczne, skontaktuj się z lekarzem. Niektórzy ludzie z wrażliwą skórą mogą doświadczać podrażnień z powodu trądziku domowego. Jeśli Twoja skóra staje się czerwona, lub podrażniona, przestań używać zabiegów domowych i zgłoś się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here