Jakie składniki są dobre na trądzik

0
297

Jakie składniki są dobre na trądzik

Pij tyle wody, aby zachować odpowiednie uwodnienie. Utrzymanie uwodnienia może pomóc utrzymać czystą skórę. Chociaż naukowcy twierdzą, że woda pomaga wyczyścić toksyny z organizmu, większość naukowców zgadza się, że woda pitna jest korzystna dla skóry. Nie musisz koniecznie pić ośmiu szklanek wody dziennie, ale warto pić wystarczająco dużo, aby uzupełnić to, co mogłeś stracić w ćwiczeniach, i pić, gdy jesteś spragniony. Lekarze zaczynają rozumieć, po dziesięcioleciach niejednoznacznych dowodów, że dieta odgrywa różnicę w tym, czy masz trądzik i jak mocny on jest. Jedzenie zbilansowanej diety bogatej w warzywa i owoce, chude białko, i ziarna, orzechy i nasiona oraz zdrowe tłuszcze (np. Kwasy tłuszczowe omega-3) powinny pomóc organizmowi w walce z trądzikiem. Jednocześnie sprawi, że będziesz zdrowszy i będziesz miał więcej energii.
Witamina A to ważny aspekt naszej diety. Witamina pomaga organizmowi w walce z trądzikiem. Warto jeść oliwy z ryb, łososia, marchew, szpinak i brokuły.
Niektóre dowody sugerują, że u osób z trądzikiem nie ma wystarczającej ilości cynku w ich układach. Naukowcy uważają, że cynk tworzy nieprzyjazne środowisko dla bakterii powodujących trądzik. Produkty bogate w cynk obejmują: indyk, kiełek pszenicy, ostrygi, nasiona dyni i orzeszki ziemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here