Lakiery hybrydowe jak nakładać lakier

0
1844

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów lakierów do paznokci są oczywiście lakiery hybrydowe. Cieszą się one dużą popularnością ze strony kobiet, ponieważ cechują się zwłaszcza dużą wytrzymałością, trwałością, oryginalnością i odpornością na wszelakie uszkodzenia. Dzięki hybrydom można piękniej wyglądać i zadbać o to, aby paznokcie każdorazowo były schludne, tak aby panie nie musiały się ich wstydzić w towarzystwie. Hybrydy są wyjątkowe, dlatego też cenią je zarówno kobiety młode, jak i te zdecydowanie bardziej dojrzałe. Jest to jedna z najnowocześniejszych metod malowania paznokci w dzisiejszych czasach, dlatego też zwolenników tej metody na całym świecie jest coraz więcej. Manicure wykonywany przy pomocy lakierów hybrydowych utrzymuje się nawet przez 3-4 tygodnie, a więc jest to zdecydowanie dłuższy czas, niż przy malowaniu paznokci zwykłymi lakierami. Z racji tego na pewno warto się od czasu do czasu zdecydować na taki właśnie krok.

Czym wyróżniają się lakiery hybrydowe?

Paznokcie malowane lakierami hybrydowymi są przede wszystkim trwałe i utwardzone. Można spodziewać się tego, że przez kilka tygodni będą one bardzo stylowe i będą wyróżniać się z tłumu. Dodatkowo stosując lakier hybrydowy nie trzeba martwić się tym, że nastąpią odpryski, bo takie sytuacje są po prostu wykluczone. Manicure charakteryzuje się też dużym połyskiem, na co zwracają uwagę głównie młode panie chcąc zabłysnąć przed rodziną, znajomymi lub też swoim chłopakiem. Ponadto w tym przypadku można zdecydować się na różne warianty kolorystyczne, co jest dobrą wiadomością dla pań, które cenią sobie szaleństwo i odrobinę ekstrawagancji. Dzięki takim paznokciom panie poczują się zdecydowanie atrakcyjniej, poza tym będą wyglądały modniej i już na pewno nie będą miały żadnych kompleksów, gdy będą wybierały się na bankiety, czy też wyjścia wieczorne. Manicure hybrydowy pasuje na wszystkie możliwe okazje, można nosić go również na co dzień, więc jest to uniwersalna metoda malowania paznokci.

Jakie elementy będą potrzebne? aby zrobić lakiery hybrydowe

Nakładanie lakierów hybrydowych wcale nie jest łatwym procesem, dlatego jeśli kobieta chce zdecydować się na taki ruch samodzielnie musi się do niego odpowiednio przygotować, a więc posiąść odpowiednią wiedzę z tej kategorii. Wtedy też hybrydy zostaną wykonane perfekcyjnie, a efekt końcowy utrzyma się na paznokciach przez długi czas i dla klientek będzie niezwykle zadowalający. Do nałożenia takich lakierów będą potrzebne różnorodne elementy, takie jak: baza, top, odtłuszczacz, lampa UV, wybrany kolor lakieru hybrydowego oraz blok. Dzięki temu cała czynność przebiegnie perfekcyjnie i nie będzie mowy o jakichkolwiek błędach. Warto więc zaopatrzyć się najpierw w takie elementy, a dopiero potem należy zajmować się nakładaniem lakieru hybrydowego na paznokcie, co może zająć zainteresowanym trochę czasu.

Jak nakłada się lakiery hybrydowe?
Lakiery hybrydowe nakłada się zaczynając od przygotowania płytki paznokcia do takiego zabiegu. Oczywiście należy wtedy usunąć wszelkie skórki pojawiające się na paznokciach. Dodatkowo trzeba w tym przypadku popracować pilnikiem, aby paznokcie spiłować. Wtedy zostanie im nadany odpowiedni kształt. Gdy płytka paznokcia zostanie zmatowiona, można zastosować w tym momencie odtłuszczacz, oczywiście w odpowiednich ilościach. Warto więc zapoznać się w tym zakresie z poradami doświadczonych kosmetyczek.

Kolejnym krokiem jest nałożenie wybranej przez siebie bazy hybrydowej. Należy ją następnie dobrze utwardzić pod lampą UV. Taki zabieg może potrwać kilkadziesiąt sekund, ale trzeba wykazać się wtedy dużym opanowaniem, aby malowanie zakończyło się pełnym sukcesem. Następnie pod lampą UV nakłada się wybrany przez kobietę lakier. Bardzo duże znacznie ma tutaj jakość, im lepsza jest jego jakość, tym większe szanse na to, że wystarczy nałożenie jednej warstwy lakieru. W zdecydowanej większości przypadków warto jednak zdecydować się na dwie warstwy lakieru, aby mieć pewność tego, że lakier będzie prezentował się na paznokciach doskonale.

Bardzo ważną czynnością jest nałożenie topu hybrydowego. Oczywiście podobnie jak w przypadku innych elementów należy go solidnie utwardzić, przez kilkadziesiąt sekund, wykorzystując do tego lampę UV. Jak widać wyraźnie najważniejszą rolę odgrywa przy nakładaniu lakierów hybrydowych lampa UV, więc nie powinno się na niej oszczędzać, jeśli kobieta chce znaleźć się w posiadaniu pięknych i wyjątkowych paznokci każdego dnia. Jeśli już nałoży się top i się go utwardzi można przejść do prac wykończeniowych, które muszą być wykonywane niezwykle precyzyjnie. Należy przemyć dokładnie płytkę paznokcie odtłuszczaczem, wtedy znikną wszelkie zabrudzenia, ale też lepka warstwa, która będzie znajdowała się na paznokciach. Taka czynność nie powinna zabierać zainteresowanym kobietom dużo czasu, ale widać, że cały proces malowania paznokcie lakierem hybrydowym to proces dość długotrwały, dlatego cierpliwość jest tutaj tak bardzo istotna.

Ważne wskazówki przy nakładaniu lakieru
Przy malowaniu paznokci lakierami hybrydowymi należy kierować się kilkoma ważnymi wskazówkami, które pochodzą od doświadczonych i wykwalifikowanych kosmetyczek. Przede wszystkim nakładając bazę oraz lakier hybrydowy nie należy zapomnieć o tym, aby nakładane były one również na brzegach paznokci. Pozwoli to zapobiec dostawaniu się w takie miejsca powietrza, dzięki czemu efekt końcowy będzie optymalny i niczego nie będzie trzeba poprawiać. To pozwoli kobietom zaoszczędzić dużo czasu oraz nerwów. Poza tym warto poświęcić się czynności polegającej na matowieniu paznokci, im lepiej są one zmatowione tym lepszy będzie efekt końcowy malowania paznokci lakierami hybrydowymi. Lakier utrzyma się na takich paznokciach w sposób solidniejszy, ale też będzie on się tam znajdował dłużej. Ostatnią z ważniejszych wskazówek, do której powinna się odnieść każda kobieta jest to, aby nie poprawiać nic w wyglądzie i kształcie płytki paznokcia na sam koniec. Wtedy też można bardzo tego posunięcia pożałować, ponieważ wygląd paznokcia może ulec zmianie, a lakier nie będzie prezentował się zbyt atrakcyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here