Pilnik do paznokci zastosowanie

0
1423
pilnik do paznokci

Czym piłować paznokcie?
Dla wielu osób w różnym wieku paznokcie są bardzo ważne. Dbają o nie na różne sposoby. Przedłużają, używają odżywek, kremów, oliwek i wiele innych. Jaki sprzęt wybrać, żeby mieć piękne paznokcie na co dzień? Przeczytaj, a dowiesz się więcej.

Na rynku kosmetycznym wyróżniamy wiele rodzajów tego typu akcesoriów. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych dostępnych jest wiele pilników do paznokci , które dobrze przypiłują płytkę. Nie będzie się rozdwajać, zapobiegną łamaniu. Wszystko to wspomoże dobra odżywka. Posiadają one różne ziarnistości oraz kształty. Istnieje pilnik prosty, banan, przypominający romb, bloki polerskie o różnych kolorach z każdej strony, które służą do czego innego. Jeden matuje, drugi wygładza, trzeci poleruje i tak dalej. Wykonane są z wielu tworzyw. Papierowe, metalowe, szklane, inne. Metalowe używane są rzadko, ale jeszcze są zwolenniczki tego rodzaju. Jednorazowe warto mieć stale w swojej podręcznej kosmetyczce, żeby w każdej chwili poprawić swój manicure. W podróży, podczas spaceru, w szkole, pracy, na imprezie ze znajomymi, innych miejscach, gdzie bywasz na co dzień.

Rodzaje, ziarnistości
Do czego służą
Prosty – kształt ten zapewni równe piłowanie paznokci od początku do końca. Można nim piłować paznokcie naturalne, przedłużone za pomocą żelu, akrylu.
Banan – przypomina znany każdemu żółty owoc. Jest wygięty i dzięki temu paznokcie mogą być spiłowane na okrągło. Wszystko zależy od tego, co lubisz. Dzięki bananowi nie skaleczysz skórek wokół paznokci.
Romb – to kształt, który ułatwi piłowanie osobom, które nie lubią innych rodzajów. Sprzyja piłowaniu paznokci na pożądany kształt.

Istnieją także różne ziarnistości. Gdy liczba jest większa, to piłowanie jest delikatniejsze. Im niższa, to pilnik mocniejszy. Mogą one być następujące:
Gruboziarnisty 80/100 oznacza to, że służy do ściągania masy, którą przedłuża się paznokcie. Jeśli ktoś zdejmuje paznokcie za pomocą piłowania, to taka ziarnistość będzie odpowiednia. Nie można zbyt mocno piłować, żeby nie uszkodzić płytki naturalnej, która w takim wypadku nie będzie ładnie wyglądać. Gdy nie wiesz, jak ściągać paznokcie poprawnie, to udaj się do profesjonalnego salonu. Tam będziesz mieć pewność, że zabieg został dobrze wykonany. Warto zapłacić taką usługę, niż potem mieć źle spiłowane paznokcie.
Średnioziarnisty 100/180 jest przeznaczony do piłowania paznokci naturalnych. To ten warto mieć w swojej torebce i używać, gdy jest potrzeba.
Drobnoziarnisty 240 wygładzisz nim naturalną płytkę paznokcia. Dzięki temu lakier będzie się dłużej trzymał.
Polerka 500, 1000, 1500 wypolerujesz nim paznokcie na wysoki połysk. Naturalna płytka będzie lśniła jak pomalowana odżywką lub lakierem. Dostępna w wielu kolorach do wyboru. Często podzielona na kolorowe obszary, którymi należy polerować paznokcie w odpowiedniej kolejności.

Dlaczego warto stosować różne?
Potrzebny jest zestaw pilników do paznokci , ponieważ każdy służy do czegoś innego. Jednym wygładzisz, drugim wypolerujesz. Przed rozpoczęciem malowania paznokci należy zrobić manicure, który zapewni trwałość nakładanego produktu. Gdy nie wykonasz podstawowego manicure, to lakier lub inny produkt nie będzie długo gościł na twoich paznokciach. Akcesoria te przydadzą się wtedy, gdy będziesz robić nowe paznokcie hybrydowe, nowe przedłużenie wybraną metodą lub tylko manicure naturalnej płytki w celach pielęgnacyjnych, odpoczynku od przedłużania. Częstotliwość zależy od wielu czynników. Naturalny lakier zmywamy, gdy już odpryskuje, paznokcie przedłużamy, gdy odrost jest już duży i nie wygląda estetycznie.
Manicure dla mężczyzn – istotny zabieg dla dłoni
To także ważny aspekt pielęgnacji. Mężczyźni powinni dbać o swoje paznokcie samodzielnie lub iść do salonu na tego typu usługę. Oni także potrzebują odpowiednich akcesoriów. Nie malują paznokci, ale powinny się one ładnie prezentować. W pracy, szkole, domu, na spotkaniach służbowych. Wszędzie dłonie są wizytówką nie tylko kobiet. Warto znaleźć trochę czasu i zadbać o paznokcie, skórki, inne.

Paznokcie stóp – ważne latem i nie tylko
Stopy także wymagają zadbania. Letnie obuwie sprzyja malowaniu paznokci u stóp na różne modne o tej porze roku kolory. Paznokcie na małych palcach i dużym także należy piłować odpowiednimi ziarnistościami i kształtami. Warto wybrać według swoich indywidualnych kryteriów akcesoria do pedicure. Nie muszą być manualne, a na przykład elektryczne. Ułatwi to pracę i zaoszczędzi mnóstwo czasu, który jest cenny dla każdego.

Jak widać, pilnik do paznokci to bardzo przydatny przyrząd. Warto mieć je wszystkie w różnych kształtach, wzorach, kolorach, a także po kilka z wybranej ziarnistości. Do użytku domowego nie trzeba wielu, ale do profesjonalnego salonu większą ilość, żeby każda klientka miała swój własny. Można je dezynfekować, ale lepiej nie żałować pieniędzy na tak ważne produkty, bo nie są drogie. Często można kupić zestawy w atrakcyjnych cenach w hurtowniach, na targach kosmetycznych. Dla amatorów pilniki dostępne są w wielu sklepach z kosmetykami i nie tylko. Można je kupić także w marketach, dyskontach. Profesjonaliści kupują hurtowo, dla firm.

Mogłoby się wydawać, że dopiero od jakiegoś czasu ludzie zaczynają dbać o swój wygląd. Niewątpliwie jest to obecne zjawisko teraz, ale czy tylko? Tak naprawdę od wieków widzimy zmieniające się kanony piękna, zmiany poczucia estetyki. Dziś mamy wiele możliwości dbania o swoje ciało ze względu na to, jak wysoki poziom rozwoju technologicznego osiągnęliśmy. Jednak nadal używamy prostych narzędzi w codziennej pielęgnacji. Jednym z nich jest na przykład pilnik.

 

Pilnik prosty

Najbardziej powszechnie używany jest pilnik do paznokci prosty. Z jednej strony jest on łatwo dostępny, praktycznie wszędzie możemy go znaleźć, ale również odznacza się wysoką uniwersalnością.
Najbardziej popularne są pilniki papierowe. Zewnętrzna, cienka warstwa pilnika jest pokryta odpowiednim papierem, do którego przyklejane są opiłki. Wykorzystuje się tu różny materiał, który ma wpływ na żywotność i jakość pracy pilnikiem. Najlepsze są opiłki z drzewa skandynawskiego. Dodatkowo używa się także nasypu tlenku aluminium czy węgliku krzemu. Opiłki razem z papierem są przyklejane lub przyprasowane do rdzenia.
Nie można zapomnieć o tym, jak ważna jest ziarnistość. Waha się ona od 80 do nawet ponad 400. Co to w praktyce oznacza? Jest to ilość ziarenek na 1 metr kwadratowy pilnika. Im więcej ziarenek, tym pilnik jest delikatniejszy.

Do czego stosujemy pilnik prosty?

Pilnik do paznokci prosty jest bardzo uniwersalny. Można zrobić nim praktycznie wszystko. Najczęściej jednak stosuje się go do skracania paznokci, a także nadawania im pożądanego kształtu.
Podsumowując, pilnik do paznokci prosty jest wręcz uniwersalny, a przy tym bardzo tani. Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoje paznokcie, to śmiało możesz korzystać z takiego pilnika.

Dużo uwagi poświęcamy pielęgnacji naszej skóry, włosów czy paznokci. Czasami nie potrzebujemy do tego wyrafinowanych produktów czy narzędzi, wystarczy nam coś, co jest proste. Jednak często jest tak, że decydując się na zakup danego produktu, wybieramy coś droższego, ale pod względem jakościowym jest to lepszy wybór. Czy tak też jest z pilnikami szklanymi?

Pilnik do paznokci szklany

Fakt, nie jest to najtańszy rodzaj pilnika. Za pilnik papierowy zapłacimy znacznie mniej. Ale czy warto? Pilnik szklany ma bardzo długą żywotność. Tak naprawdę zanim się zużyje, to pilnik papierowy wymienilibyśmy kilka razy na nowy.
Aby pilnik był dobrze wykonany, szkło musi być poddane hartowaniu. Nie raz, ale nawet trzy lub cztery razy. Takie szkło ma grubość około 2 mm. Konieczne jest nadanie mu odpowiedniej ziarnistości. Uzyskuje się to przy pomocy wytrawiania kwasami. Można także piaskować je korundem. Ta metoda uważana jest za dużo trwalszą.

Do czego używać pilnika szklanego?

Pilnik do paznokci szklany używany jest do podstawowego pedicure i manicure. Co jest największą zaletą? To, że nawet cieniutkie paznokcie nie ulegają rozdwojeniu podczas obróbki. Świetnie sprawdza się przy obróbce tipsów, czy też paznokci żelowych i akrylowych.

Co z dezynfekcją?

Higiena jest bardzo ważna i nie należy o tym zapominać, nawet przy używaniu pilnika. Pilnik szklany można czyścić szczoteczką bezpośrednio pod bieżącą wodą.

Wady szklanych pilników

Tak naprawdę minus jest tylko jeden. Mimo, że pilnik jest poddawany kilkukrotnemu hartowaniu – to nadal szkło. Jeśli spadnie na coś twardego, to zazwyczaj rozpadnie się na kawałki. Wtedy pozostaje nam zakup nowego.
Pilniki szklane mają jednak wiele zalet, dlatego są dosyć popularne. Może i Ty taki kupisz?

Często mówi się, że dłonie są naszą wizytówką i opowiadają naszą historię. Są ważne z punktu widzenia estetyki. Nic nie dodaje im takiego efektu, jak piękne paznokcie. Nie mamy tutaj na myśli jedynie zjawiskowego koloru, ale kształt i styl. Aby nadać go paznokciom, potrzebny jest pilnik.

Rodzaje pilników

Mogłoby się wydawać, że pilnik to nic wyrafinowanego, zróżnicowanego. Jednak jest wiele rodzajów pilników i to dzięki temu możemy uzyskać świetny efekt. Każdy z nich służy do czegoś innego i spełnia swoją istotną rolę.
Można wyróżnić tak naprawdę trzy najczęściej stosowane i przydatne kształty pilników: prosty, w kształcie rombu oraz przypominający banan. Ich rola jest różnorodna. Warto więc wiedzieć do czego ich używać.

Pilnik banan

Kształtem rzeczywiście przypomina ten owoc, jest lekko zaokrąglony. Można go swobodnie wykorzystywać zarówno przy pracy nad paznokciami naturalnymi, jak i przedłużonymi. Dzięki temu, jaki ma kształt, można nim dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Szczególnie wymieniane są tu miejsca przy skórkach.

Pilnik romb

Inaczej mówi się, że przypomina także kształt łódki. To, w czym sprawdza się najlepiej, to modelowanie krawędzi bocznych paznokci. Dzięki niemu można osiągnąć perfekcyjny kształt. Tak samo jak pilnik banan, może być używany zarówno przy paznokciach naturalnych, jak i przedłużanych.

Pilnik prosty

Może być używany praktycznie do wszystkiego, jednak lepsze efekty daje nam stosowanie pilników o różnych kształtach.
Wszystkie pilniki mają na celu skrócenie i obróbkę paznokci. Jednak dostosowywanie kształtu pilnika pomaga nam lepiej dbać o nasze paznokcie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here