Odpowiednie oczyszczanie twarzy

0
312

Jak czyścic twarz

Zachowaj szczególną ostrożność przy wyborze środka czyszczącego, jeśli skóra jest sucha lub tłusta. Obydwie skrajności wymagają szczególnej troski.
Zbyt dużo środków pielęgnacyjnych jest czasami powodem przesuszenia skóry. Trądzik nie jest spowodowany przez brudną skórę. Zbyt częste mycie twarzy może podrażniać trądzik.
Sucha skóra może korzystać z mycia twarzy lub mydła na bazie oleju lub zawierającego środek nawilżający.
Skóra tłusta zwykle nie potrzebuje dodatkowego środka nawilżającego. Jeśli Twoja twarz jest napięta po oczyszczaniu to może to być potem jeszcze bardziej szorstka. Jeśli Twoje ręce są tłuste i brudne, to przez to oczyszczanie twarzy nie osiągnie najlepszych wyników.
Nie należy myć ani nie szorować skóry zbyt mocno. Niektórzy ludzie wolą umyć twarz szczoteczką, ale to może potencjalnie drażnić skórę bardziej, co czyni ją bardziej podatną na trądzik. Nawilżanie skóry jest tak samo ważne, jak mycie. Podczas mycia twarzy usuwamy barierę lipidową co powoduje, że skóra wytwarza więcej oleju i sebum, aby zrekompensować suchość. Twoja skóra potrzebuje wilgoci. Pomóż uzupełnić tę wilgotność przez nawilżenie po każdym oczyszczaniu.
Wybierz odpowiedni środek nawilżający. W zależności od rodzaju skóry, możesz wybrać inny środek nawilżający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here