Olej rycynowy, uniwersalny i wartościowy lek

0
378
Olej rycynowy

Olej z rącznika znany i stosowany jest już od ponad 4 tysięcy lat. Olej rycynowy jest uniwersalnym łatwo dostępnym produktem o wszechstronnym działaniu. Pozyskiwana z nasion rącznika substancja ma wiele właściwości prozdrowotnych, które zostały udowodnione naukowo.Olej rycynowy stosowany już był cztery tysiące lat temu. W Egipcie olej stosowany był przy budowie piramid, nasmarowane olejem kamienne bloki miały lepszy poślizg, co ułatwiało i umożliwiało ich transport. Olej rycynowy stosowany był przy różnego rodzaju dolegliwościach wewnętrznych m. in. bólach brzucha i dolegliwościach związanych z przewodem pokarmowym. Olej stosowany był też zewnętrznie na różnego rodzaju problemy skórne m. in. otarcia, blizny i stany zapalnych. Obecnie olej rycynowy znowu staje się popularnym i uniwersalnym lekiem, który możemy spotkać w większości domowych apteczek.

Olej rycynowy – właściwości i zastosowanie

W medycynie ludowej olej z rącznika stosowany jest na różne dolegliwości zdrowotne m. in. na:

• Przeczyszczanie – 1–2 łyżki stołowe podane doustnie pomogą przy problemach związanych z zaparciami.
• Problemach związanych z przewodem pokarmowym – olej stosowany w formie ciepłego okładu pomoże przy: bólach brzucha, owrzodzeniach żołądka i dwunastnicy. Olej może być stosowany przy zapaleniach jelita grubego oraz pęcherzyka żółciowego – okłady z podgrzanego oleju powinny być stosowane do czasu ustąpienia objawów lub przez trzy dni. Okłady należy, powtarzać stosując, pomiędzy nimi przerwę czterodniową.
• Okłady z oleju z rącznika pomagają przy problemach kobiecych m. in. przy: bólach miesiączkowych, zapaleniach jajnika i pochwy, włókniakach macicy i cystach jajnika.
• Okłady z ciepłego oleju łagodzą dolegliwości związane z bólem: głowy, mięśni, krzyża i szyi oraz w stanach gorączkowych przy różnego rodzaju infekcjach.

Olej z rącznika na dolegliwości skórne

Olej rycynowy może być stosowany zewnętrznie na różnego rodzaju dolegliwości skórne takie jak:

• Trudno gojące się rany, zadrapania, siniaki – zmiany należy smarować olejem do ustąpienia objawów.
• Przebarwienia skóry, znamiona, brodawki – smarowane regularnie olejem rycynowym zostają rozjaśnione i zanikają.
• Olej może być stosowany jako maseczka na włosy, brwi i rzęsy – przyciemnia, odżywia i pogrubia słabe i wypadające włosy.
• Kruche i słabe paznokcie smarowane lub moczone w podgrzanym oleju staja się twarde i lśniące.

Olej rycynowy to tani i sprawdzony preparat o wszechstronnym działaniu. Jego przystępna cena i łatwość, z jaką stosuję, się olej sprawia, że ten zapomniany niegdyś lek wraca i jest coraz bardziej popularny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here