Sok z marchwi- jak działa na zdrowie oraz urodę ?

2
964
Jaki sok z marchwi

Marchew to znane chyba każdemu, bardzo popularne warzywo, które rośnie w Polsce. Mało kto zdaje sobie sprawę z jej potężnych właściwości odżywczych, które mają bardzo pozytywny wpływ zarówno na zdrowie, jak i na wygląd zewnętrzny. O ile nie każdy jest fanem jedzenie surowej marchwi samodzielnie, o tyle po marchewkowy sok większość z nas sięga z przyjemnością. Można go bowiem łączyć ze swoimi ulubionymi warzywami bądź owocami, więc nawet, gdy ktoś nie przepada za smakiem marchwi, można sprawić, że będzie on praktycznie niewyczuwalny.

Sok z marchwi

Warto zaznaczyć, że marchew jest bardzo zasobna w witaminy z grupy B, ponadto zawiera ona w znacznej ilości witaminę A. Marchew zawiera również kwas foliowy, witaminę H, E, K. Posiada również szereg pierwiastków w swoim składzie, w tym cynk, potas, żelazo, czy wapń.
Należy jednak zaznaczyć, iż takie witaminy, jak A, E, czy K wchłaniają się w obecności tłuszczu. Dlatego też taki sok warto wypić przed posiłkiem, bądź po posiłki, w skład którego wchodziły tłuszcze. Dzięki temu witaminy będą miały możliwość, aby odpowiednio się przyswoić oraz wchłonąć.

Osoby, które regularnie piją sok z marchwi potwierdzą, jak pozytywny wpływ wywiera on szczególnie na cerę. Dzięki niemu ma ona ładny koloryt. Zawarte w nim witaminy, szczególnie A i E wywierają bardzo pozytywny wpływ na włosy, skórę oraz na paznokcie.

Nie bez powodu sok z marchwi bardzo często określa się również, jako eliksir młodości. Dzieje się tak dlatego, że zawarta w nim witamina E to silny antyoksydant, który skutecznie ochrania skórę przed promieniowaniem UV, a także przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

Picie soku z marchwi zapewnia nie tylko piękny wygląd, czy mocne włosy oraz paznokcie, ale również pozwala zachować odpowiedni stan zdrowia. Zawarty w marchwi potas jest bardzo skuteczny przy obniżaniu cholesterolu. Niższa jego zawartość, to również mniejsze szanse na zachorowanie na takie choroby, jak choćby miażdżyca, czy udar.
Regularne spożywanie soku z marchwi bardzo dobrze wpływa na wzrok. Zawarty w niej beta-karoten oraz witamina A biorą czynny udział w procesie widzenia. Ponadto odpowiednia ilość tych substancji zapobiega takim chorobom, jak zwyrodnienie plamki żółtej, czy też zaćma.

Marchew jest bardzo zdrowa, dlatego też regularne spożywanie soku będzie miało z całą pewnością bardzo pozytywny wpływ na cały organizm. Zarówno na zdrowie, jak i urodę. Kluczem do sukcesu jest jednak regularność. Dlatego nawet, gdy ktoś nie przepada za samodzielnym sokiem z marchwi, to warto wzbogacać go ulubionymi warzywami i owocami, aby korzystać z ich dobroczynnych właściwości.

2 KOMENTARZE

  1. Najlepiej to jest pić sok z buraka wraz z marchwią, selerem, jabłkiem Taki sok na bazie buraka jest smaczny, obniża ciśnienie i daje kopa energetycznego. Soki najlepiej wycisnąć w wyciskarce, wtedy mamy gwarancję, że nie utracimy witaminy i enzymy jak to ma miejsce w sokowirówce. Sok z marchwi jest dobry na poprawę wzroku.

  2. Bardzo lubię sok z marchwi piję go bardzo często. Nie ukrywam że także lubię surową marchewkę przekąsić 🙂 Sok najczęściej wyciskam w wyciskarce wolnoobrotowej wtedy zachowuje całą świeżość i smak w 100% To samo ucieram marchew na tarce wraz z jabłkiem i innymi owocami jest to naprawdę prawdziwa bomba witaminowa. Na temat soku z marchwi czytałem wiele dobrego na różnych portalach i widzę że prawdę pisali ze marchewka to samo zdrowie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here